Mężczyźni działają zupełnie inaczej niż kobiety. Różnice pomiędzy płciami są na tyle duże, że kwestią sporną jest właściwe odczytywanie niektórych sygnałów. Zalicza się do nich również kwestie romantyczne, które obejmują uczucie podniecenia lub chęci wchodzenia w kontakt fizyczny. Jak rozpoznać pożądanie u mężczyzny? Które zachowania, będą na to wskazywać? Oto kompendium wiedzy, dzięki któremu ustrzeżesz się błędnego odczytywania jego zamiarów!

Po czym widać, że mężczyzna jest podniecony?

Pożądanie u mężczyzn może mieć wiele form, jednak najbardziej oczywista z nich dotyczy sposobu prowadzenia rozmowy. Podczas spaceru lub kolacji z nowopoznanym towarzyszem jego słowa i tematyka poruszanych wątków będą wyjątkowo często nawiązywać do sfery seksualno-erotycznej. W ten sposób mężczyźni przygotowują się do poruszenia tej kwestii w bezpośredni sposób. Na początku mogą to być jedynie proste i niepozorne nawiązania do wcześniejszego życia intymnego, ilości partnerów seksualnych lub preferencji łóżkowych. Żaden facet nie rozpoczyna tematu potencjalnego zbliżenia bez „wybadania gruntu”. Reakcja kobiety na określone wątki stanowi tutaj kluczową rolę – w przypadku ich podjęcia i wyrażenia chęci kontynuacji szansa na miły wieczór w umyśle męskich przedstawicieli znacząco wzrasta. Brak podejmowania dyskusji i nakierowywania rozmowy na tory seksualności będzie natomiast oznaką, że z tego spotkania nic ciekawego nie wyniknie.

Klucz do sypialni to obserwacja

Sygnały męskiego pożądania można odnaleźć również w aspektach, nad którymi nie ma bezpośredniej kontroli. Dotyczy to szerokości źrenic, przyjmowanej postawy i chęci zmniejszenia dystansu pomiędzy osobami. Wszystkie te kwestie są zależne od potwierdzonych naukowo czynników biochemicznych, przez co „mowę ciała” bardzo trudno ukryć. Najłatwiejszym sposobem wydaje się być próba prowokacji, która może mieć formę nachylenia się w jego kierunku pod pozornie błahym wytłumaczeniem. W przypadku chęci wchodzenia w głębszą relację ze zbliżeniem obserwowane będzie powtórzenie tego zachowania – tym razem przez mężczyznę. Gatunek ludzki to proste i nieskomplikowane istoty, które bardzo łatwo rozszyfrować!

Co zrobić, kiedy on nie daje wyraźnych sygnałów?

Problematyczną kwestią jest brak pożądania u mężczyzn, przez który żadna z wyżej opisanych sytuacji nie będzie miała miejsca. Okazuje się jednak, że część przedstawicieli „płci brzydkiej” ze względów społeczno-behawioralnych wykształciła zupełnie inne mechanizmy podniecenia. Może się zatem okazać, że zwykłe nawiązanie do tematów łóżkowych nie pozwoli odczytać jego zamiarów, natomiast luźne poruszenie kwestii zdrady lub fetyszy erotycznych „uruchomi” cały proces. Przyczyn tego zjawiska należy upatrywać we współczesnym rozumienia podniecenia i seksualności, które już dawno utraciło status tabu.

Czy mężczyzna powinien być „napalony”?

Kwestią dyskusyjną jest również podejście do wyżej wymienionych sytuacji. Dla wielu kobiet okazywanie pożądania – na przykład w odniesieniu do nowopoznanych osób – jest równoznaczne z brakiem szacunku. Warto jednak rozsądnie podchodzić do tego tematu. Nie bez przyczyny cechy pożądane u mężczyzn obejmują zdolność okazywania uczuć, wyczucie sytuacji lub cechy romantyczne. Okazywanie podniecenia i zainteresowania seksualnego kobietą nie jest żadnym wykroczeniem, lecz zwykłym przejawem ludzkiej natury. Nie ma znaczenia, czy rozmowa będzie opierała się na tematach z życia codziennego, czy też przyjmie formę szczegółowej dyskusji o pierwszych razach lub byłych partnerach – celem jest zadowolenie obu stron, które można osiągnąć również przez łóżko!

Odczytywanie zamiarów nowopoznanej osoby na randce z Tindera to podstawa udanego wieczoru. Każdy człowiek wykazuje indywidualne cechy osobnicze, dlatego to samo może dotyczyć kwestii, jaką jest pożądanie u mężczyzn. Przyczyny jej obecności lub braku mogą być głęboko ukryte w psychice, dlatego warto obserwować uważnie. Za każdym gestem lub słowem kryją się emocje, które mogą wkrótce dać o sobie znać!