W długoletnich związkach często ta namiętność, która była między partnerami na początku znajomości już dawno wygasła. Praca, dzieci, zmęczenie i codzienne obowiązki sprawiają, że nie patrzymy już na siebie tak, jak kiedyś. Ochłodzenie relacji intymnych to nie rzadkość, zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie podejmujemy działań, które mogłyby podtrzymać między nami dawny ogień. Nad związkiem zawsze jednak można popracować i ponownie rozpalić namiętność. W jaki sposób? Podpowiadamy.

Komunikacja w związku

Monotonia dnia codziennego sprawia, że w wieloletnich związkach często brakuje spontaniczności, intymności i pożądania. Takie wypalenie jest dość częstym zjawiskiem nawet w sytuacji, kiedy partnerzy się kochają. Dlatego tak istotne jest, aby rozmawiać ze swoją drugą połową o swoich pragnieniach i oczekiwaniach. 

Często zmęczenie, stres i codzienne obowiązki przytłaczają nas na tyle, że nie mamy ochoty na zbliżenia, co dla drugiej strony może być frustrujące i wywoływać kłótnie oraz konflikty. Dlatego, żeby rozpalić namiętność w wieloletnim związku, należy zacząć od szczerej rozmowy z partnerem i porozmawiać z nim o tym, co nas niepokoi, martwi i smuci, a także, w jaki sposób można to naprawić. Taka rozmowa nie powinna jednak przerodzić się w litanię pretensji i żalów, lecz być konstruktywną wymianą zdań, która pozwoli ustalić przyczynę problemów w związku.

Gadżety erotyczne

Czasami, żeby na nowo rozpalić namiętność w związku, wystarczy tylko szczera rozmowa z partnerem, podczas której poznamy jego oczekiwania i pragnienia. Wiele osób chciałoby wprowadzić do relacji intymnych coś nowego, na przykład gadżety erotyczne czy nawet inne prezerwatywy prążkowane, czy smakowe, ale nie ma odwagi o tym powiedzieć partnerowi. Dzięki szczerej rozmowie możemy poznać oczekiwania drugiej strony i wprowadzić pewne zmiany w sypialni, wypróbować różne gadżety erotyczne czy na przykład zabawę w odgrywanie ról.

Wyjazd we dwoje

Namiętność bardzo często gaśnie w wieloletnich związkach, których partnerzy całkowicie poświęcają się wychowaniu dzieci, pracy i innym obowiązkom, zapominając o drugiej osobie i tym, jak istotne jest, aby spędzać czas tylko we dwoje. W takiej sytuacji warto na przykład zaplanować weekend we dwoje, bez dzieci i z dala od obowiązków dnia codziennego, podczas którego możemy przypomnieć sobie początki naszej relacji. Podczas takich wyjazdów najlepiej całkowicie wylogować się z sieci i zrobić razem coś ekscytującego lub pójść na kolację do eleganckiej restauracji. Niestety w długoletnich relacjach często zapominamy o tym, jak ważne randkowanie.

Artykuł sponsorowany