Seks wyzwala nie tylko ogromną dawkę przyjemności, ale stanowi też znakomite ćwiczenie dla wyobraźni. Tradycyjne sposoby uprawiania miłości często okazują się być niewystarczające, dlatego już od setek lat ludzkość tworzyła zestawienia najciekawszych pozycji seksualnych. Na myśl przychodzi kultowa Kamasutra, jednak niemalże każda kultura posiadała swój odpowiednik tego typu. Czym jest Amazonka? Czy warto ją wypróbować w praktyce?

Dla miłośników tradycyjnych sposobów okazywania uczuć

Za klasyczne pozycje seksualne uznaje się głównie te „na misjonarza” oraz „na łyżeczkę”. Mogą być one w niektórych kręgach znane pod innymi nazwami, jednak ułożenie ciał partnerów w obu przypadkach pozostaje podobne. Tradycyjna pozycja misjonarza polega na przyjęciu przez partnerkę pozycji leżącej, natomiast mężczyzna znajduje się u góry. Tego typu ułożenie jest jednym z najwygodniejszych, dlatego to właśnie z nim wiele osób utożsamia uprawianie miłości.

Z kolei pozycja „na łyżeczkę” stanowi alternatywę dla klasycznego seksu – partnerzy wówczas przyjmują pozycję leżenia na boku, przez co układ ten może być wykorzystany również do uprawiania seksu analnego. Istnieje jednak zdecydowanie więcej ciekawych pozycji, dlatego poszukując sposobów na rozpalenie namiętności w sypialni, warto zdecydować się na wypróbowanie przynajmniej kilku z nich.

Amazonka – pozycja seksualna dla lubiących eksperymentować

Pozycja Amazonki to propozycja dla osób, które cenią sobie eksperymenty w sferze intymnej. Uruchomienie pokładów wyobraźni nie musi być wyłącznie związane z wykorzystaniem gadżetów erotycznych lub depilowaniem miejsc intymnych w sposób, który najbardziej odpowiada partnerowi. Dotyczy to również pozycji w łóżku, czego Amazonka jest najlepszym przykładem.

Ze względu na niecodzienne ułożenie partnerów względem siebie na pierwszy rzut oka może wydawać się niewygodną pozycją, jednak doznania, jakie gwarantuje okazują się być niezwykle intensywne i z tego powodu coraz więcej par decyduje się na jej wykorzystywanie w łóżku.

W pozycji tej mężczyzna przyjmuje pozycję leżącą na plecach, utrzymując zgięcie w stawach biodrowych i kolanowych. Kobieta z kolei wciela się w rolę Amazonki, siadając okrakiem na partnerze i przytrzymując się łydek mężczyzny. Pozycja seksualna Amazonka wymaga dobrej kondycji i siły mięśniowej, jednak według wielu osób mających okazję ją wypróbować, jest gwarantem fantastycznych doznań.

Jeśli nie Amazonka, to co innego?

Z oczywistych względów Amazonka dla wielu osób może być zbyt trudna do wykonania, dlatego istnieje kilka alternatywnych sposobów jej zastosowania w praktyce. Podobne ułożenie ciał partnerów ma miejsce w przypadku pozycji „na kowboja”, w której partnerka również znajduje się nad partnerem. W tradycyjnej wersji ujeżdżania mężczyzna nie musi wykazywać się dużą elastycznością i gibkością, dlatego w przypadku braku powodzenia z Amazonką, „kowbojka” może stanowić pewnego rodzaju zamiennik.

Istnieje również odmiana tej pozycji polegająca na przyjęciu przez partnerkę ułożenia, w którym jej twarz jest skierowana w kierunku stóp partnera – wówczas ten sposób uprawiania seksu nazywany jest odwróconą kowbojką.

Pozycja to nie wszystko

Pozycja na Amazonkę pozwala wprowadzić do życia intymnego powiew świeżości, jednak samo uruchomienie wyobraźni nie jest gwarancją upojnej i satysfakcjonującej nocy. Kluczowe znaczenie ma również klimat panujący w sypialni oraz odpowiedni poziom komunikacji pomiędzy partnerami. Brak ochoty na seks danego wieczoru jest czymś naturalnym, dlatego umiejętność wybierania kompromisów oraz akceptacji zdania partnera stanowią niezwykle ważne aspekty udanego pożycia.

Oryginalne i niecodzienne pozycje łóżkowe są dla niektórych osób niemożliwe do zrealizowania ze względu na przeszkodę w postaci bariery psychicznej. W przypadku Amazonki dotyczy to szczególnie mężczyzn, dla których ekwilibrystyczne ułożenie nóg może okazać się po prostu niewygodne. Z tego powodu rodzaj przyjętej pozycji stanowi aspekt poboczny, natomiast najważniejszą rolę odgrywa wspólne zaangażowanie w życie intymne i wybieranie sposobów uprawiania seksu, które będą akceptowalne dla obu stron. Amazonka jest zdecydowanie jedną z najciekawszych propozycji, jednak warto pamiętać o tym, że pełną satysfakcję seksualną można uzyskać, również wybierając bardziej tradycyjne ułożenia ciał.