Zazdrość jest kojarzona z negatywnym odczuciem, które prowadzi do problemów związkowych. Okazuje się jednak, że emocja ta może mieć pozytywny charakter, dzięki któremu niektóre związki umacniają się i możliwe jest dalsze budowanie zaufania. Oto najskuteczniejsze sposoby na to, jak wzbudzić zazdrość u faceta!

Najlepsze sposoby na wzbudzanie zazdrości u partnera

Wzbudzanie zazdrości może opierać się na kilku metodach, których skuteczność jest zależna od charakteru relacji i poziomu zażyłości. Najprostsza z nich polega na wprowadzeniu do swojego życia „nutki” tajemniczości. Nie powinno to być całkowite odsunięcie się od partnera, lecz pokierowanie swoim życiem w taki sposób, jaki jest najbardziej wygodny. Hedonistyczne podejście ma wiele zalet, jednak światopogląd tego typu powinien zawsze być ograniczony dobrem partnera. Mowa tu zatem o wszystkich działaniach, które będą powodowały pojawienie się w umyśle mężczyzny niepewności. Wyjścia z dotychczas nieznanymi koleżankami, poznawanie nowych osób lub nawiązanie bliskiej relacji damsko-męskiej – wszystkie te sytuacje mają jedną cechę wspólną. Jest nią brak obecności partnera, przez którą wzbudzenie zazdrości będzie wyjątkowo proste. Być może właśnie to będzie sposób na obudzenie w nim namiętności, która na przestrzeni lat wygasła? Perspektywa utraty ukochanej zawsze jest przerażająca, dlatego może się okazać, że pozytywne efekty pojawią się wcześniej, niż można by się tego spodziewać!

Jak wzbudzić zazdrość u partnera – metoda społeczna

Im więcej osób pojawia się w życiu kobiety, tym bardziej wzrasta w mężczyznach poczucie utraty „panowania” nad związkiem. Taka sytuacja jest bliźniaczo podobna do tego, jak facet wzbudza zazdrość – prowadzi własne życie, całkowicie odrębne od relacji związkowej. Zastosowanie takiej samej metody z reguły przynosi wymierne korzyści, ponieważ mężczyźni nienawidzą uczucia utraty kontroli. Najczęściej dążą do kontrolowania życia żony, narzeczonej lub dziewczyny w maksymalnym stopniu, natomiast świadomość niezależności kobiecej ich przeraża. Dodatkowymi czynnikami może być również zyskanie niezależności finansowej lub odcięcie się od toksycznych członków rodziny. Taka sytuacja będzie impulsem dla umysłu męskiego, który uświadomi partnera, że jest o co walczyć.

Jak wzbudzić zazdrość w kochanku?

Zdrada jest złożonym zjawiskiem, którego fakt istnienia nie sposób pominąć. Możliwość manipulowania sercami męskimi jest dla wielu kobiet źródłem nieukrywanej satysfakcji. Zasady moralne nie istnieją w dorosłym życiu, natomiast pierwszorzędową rolę odgrywa namiętność i pożądanie. Najlepszym sposobem na wzbudzenie zazdrości w kochanku jest podkreślanie na każdym kroku obecności właściwego partnera w życiu. Mogą to być nawiązania do wspólnej przyszłości, posiadanych dzieci lub rodzinnych kwestii. W ten sposób można w łatwy sposób uświadomić kochanka, że jego obecność ma ulotny charakter. W jakim celu stosować takie „zagrania”? Przejęcie kontroli nad swoim życiem wymaga cieszenia się pełnią doznań – czasami właściwym pytaniem nie będzie „po co?”, lecz „dla jakich korzyści?”. Każdy z nas popełnia błędy, lecz nie świadczy to o złej naturze ludzkiej. To właśnie jej charakter czyni z nas ludzi!

Jak stosować metodę zemsty w praktyce?

Wcześniej wspomniana zdrada może przydarzyć się każdemu – również mężczyznom. Wieść o takim zdarzeniu jest połączona z nieukrywaną chęcią zemsty. Takie działania najlepiej rozpocząć od stopniowego dążenia do popełnienia takiego samego przewinienia. Wzbudzanie u partnera świadomości, że role mogą się odwrócić, będzie dla niego największą karą. Zatem jak wzbudzić zazdrość w związku, który chyli się ku upadkowi? Zabawa w gronie przyjaciół, cieszenie się życiem oraz zmiana dotychczasowego podejścia do partnera i wspólnej przyszłości wydają się być najlepszym rozwiązaniem. W dalszym etapie można obserwować ruch chłopaka lub narzeczonego i czekać, w jaki sposób zachowa się w danej sytuacji. Musisz zostać postacią dominującą – zwłaszcza jeśli on na swoim koncie ma tak poważne przewinienie!