Przejmujące uczucie rutyny dotyczy wielu par, lecz to właśnie podjęcie skutecznych prób radzenia sobie z nią warunkuje powodzenie całej relacji. Oto sześć propozycji na podtrzymanie ognia w związku, dzięki którym odzyskacie wigor i energię z dawnych lat!

Zmodyfikujcie swój sposób zasypiania

Wspólny sen to najlepszy moment w ciągu dnia, aby poczuć swoją bliskość. Zmęczenie i natłok obowiązków dnia codziennego sprawiają, że nadejście wieczoru rzadko kojarzy się czymś innym, niż oddanie się w błogie objęcia Morfeusza. Zaplanujcie jednak wspólną godzinę na położenie się do łóżka i postarajcie się w ostatnich chwilach przed zaśnięciem objąć się, aby zasnąć właśnie w tej pozycji. Często przydatna okazuje się być wymiana łóżka, a nowy materac 80×200 lub większy z pewnością podniesie komfort nocnego wypoczynku. Pary nieprzyzwyczajone do kontaktu fizycznego w trakcie snu mogą początkowo odczuwać dyskomfort związany ze zmianą ulubionej pozycji do zasypiania lub koniecznością dostosowywania swojego ułożenia do ciała partnera, lecz warto zdecydować się na ten krok – to właśnie najdrobniejsze modyfikacje wpływają na to, jak czujemy się przy ukochanej osobie.

zmodyfikujcie-swoj-sposob-zasypiania.jpg

Snujcie wspólne plany

Długoletni staż związków sprawia, że wraz z upływem kolejnych lat coraz trudniej o pojawianie się uczucia zaskoczenia. Walka z rutyną może przyjąć również formę dokładnego planowania wspólnie spędzonego czasu. Organizowanie weekendowych wypadów i ustalanie szczegółów nadchodzących wakacji staje się wówczas informacją o trwałości relacji, która do poprawnego funkcjonowania potrzebuje zaangażowania obu stron. Decydując się na dzielenie razem życia, nie powinno się zaniedbywać tego aspektu, ponieważ wspólnie zaplanowany czas wolny na wiele miesięcy do przodu to prosty sygnał, że ta relacja będzie trwać jeszcze długo.

Wprowadźcie regularne rozmowy

Niewłaściwa komunikacja między partnerami stymuluje uczucie monotonii i pojawienie się znużenia osobą partnera. Nawet w przypadku rozwijania swoich karier zawodowych i dużej liczby obowiązków warto wprowadzić do wspólnego planu tygodnia czas na rozmowę w cztery oczy. Może ona przyjąć formę wspólnego wypicia kawy lub po prostu długiego spaceru. Zakres tematów, problemów i zagadnień poruszanych w trakcie tych momentów powinien być zróżnicowany. Począwszy od spraw błahych, aż po istotne w perspektywie przyszłości decyzje – rozmawiajcie o tym, na co macie ochotę, jednak pamiętajcie o wygospodarowaniu odpowiedniej ilości czasu, aby takie konwersacje mogły się odbywać.

Wypróbujcie nowe gadżety erotyczne

Seks i życie łóżkowe stanowią istotny element składowy każdej szczęśliwej relacji, dlatego spadki libido oraz coraz większa dominacja uczucia znudzenia to spory problem wielu par. Z pewnością jednak są obszary Waszej seksualności, które do tej pory nie były eksplorowane. Może to być wypróbowanie nowego gadżetu erotycznego lub wprowadzenie do sypialni powiewu świeżości poprzez bardziej oryginalne pozycje łóżkowe. Warto zdecydować się na zakupy i wybrać nowe akcesoria w postaci wibratorów, bielizny, kajdanek i kostiumów, które potrafią pomóc w rozpaleniu namiętności na nowo. Nie zapominajcie przy tym o innych praktycznych gadżetach, takich jak lubrykant, pasy lub ochraniacz na materac – w późniejszym czasie ułatwią one wiele aspektów Waszego współżycia!

Wybierajcie się na randki

Dla wielu osób chodzenie na randki kojarzy się z nastoletnim życiem. Nic bardziej mylnego! Romantyczne wyjścia do restauracji, wypady na drinka oraz (nie)zwykłe seansy w kinie są kwintesencją każdego związku, który do poprawnego funkcjonowania potrzebuje nieustannej stymulacji. Zacznijcie odkrywać siebie na nowo i spędzać wspólnie czas, a na efekty takiego działania nie trzeba będzie długo czekać!

Starajcie się podejmować wspólne decyzje

Wspólne życie w sposób oczywisty kojarzy się koniecznością podejmowania wspólnych decyzji – nawet wówczas, gdy konkretna kwestia zaledwie w sposób pośredni dotyczy jednej ze stron. Chęć wymiany domowego sprzętu AGD na nowszy model powinna być skonsultowana z partnerem, podobnie jak marzenie o posiadaniu nowego zwierzęcia domowego lub decyzje uwarunkowane względami zdrowotnymi. Decydując się na stosowanie konkretnego rodzaju diety, należy podjąć rozstrzygnięcie korzystne dla ukochanej osoby, podobnie jak i wybierając materac dla alergika w przypadku obecności uczulenia partnera lub partnerki. Kompromisy są nieuniknione, jednak cel ich stosowania jest szczytny – gracie w jednej drużynie, dlatego Wasze wybory nie mogą szkodzić żadnej ze stron.

Temperatura w związkach zależy od wielu aspektów. Strefa intymna, odpowiednia komunikacja i akceptacja kompromisów to zaledwie kilka z kwestii, które odgrywają kluczową rolę w trwałości związków. Nikt nie twierdzi, że uniknięcie uczucia monotonii i rutyny jest łatwe, jednak z pewnością warto podjąć się tego wyzwania!

starajcie-sie-podejmowac-wspolne-decyzje.jpg

Materiał promocyjny.